O mně

Malování nebo kreslení se mně už od dětských let líbilo a zajímalo mě, takže nejen ve škole ve výtvarné výchově, ale i doma jsem se snažil občas něco vytvářet a tyto nesmělé začátky pokračovaly nějakým způsobem v dospívání.

Až v 25 letech jsem poprvé začal malovat obrazy olejovými barvami. Jako většina malířů jsem byl fascinován kouzelnou přírodou-krajinou, která dokáže na člověka zapůsobit nekonečným množstvím její proměny a její krásy.

Ve výtvarném projevu jsem se snažil ztotožnit s impresionisty, z nichž na prvním místě bych jmenoval Claude Moneta, který mně asi nejvíce inspiroval. Až skoro v 50 letech jsem začal vystavovat své obrazy a následně další roky jsem začal hledat svůj nový malířský směr. Nyní používám akrylové barvy a maluji své nápady, kde se snažím  impresionistickým
stylem vytvářet atmosféru iluze či fantazie ,která je částečně spojena s realitou. Z malířů, kteří na mě později zapůsobili, a bylo jich více, bych chtěl jmenovat jen dva -Jana Zrzavého a Marce Chagalla. Malování a kreslení je krásná ,,řehole” a dnes existuje spoustu směrů, kterými se můžeme vydat a vytvářet nová díla. V dnešní době existuje již dostupná fotografická
technika ,kterou můžeme zachytit i chvilkové nálady přírody a na počítači dále provádět různé úpravy. Svoje fotografie jsem v galerii rozdělil do několika tematických celků a všechna jsou prodejná. Obrazy a kresby jsou prodejné po domluvě  jen kopie.

Motto: Tvůrce netvoří sochy, jakkoli by byly krásné. Tvůrce netvoří brilantní technické přístroje, jakkoli by byly dokonalé.
Tvůrce tvoří tvůrce.

Marek Vácha – Neumělcům života.

Motto: Nevstoupíš dvakrát do téže řeky – ale když už v té řece jsi, změř její délku, šířku a průtok, zjisti kdo žije u jejího břehu a které ryby se v ní nacházejí. Dej jí jméno a měj ji rád…, neboť navždy už to bude jen Tvá řeka, Tvůj život, Tvoje rozhodnutí, Tvoje volba, Tvůj osud ……Tvá řeka .

Výstavy:

   2010 – Letní iluze-zámek Holešov
   2011 -Letní iluze -zámek Holešov
   2012 – bar Café Cinema ,Holešov
          starý Pivovar ,Holešov
          kaple sv.Martina ,noc kostelů ,Holešov
          bar Café Cinema ,společná s Alenkou a Lukášem Krejčím ,Holešov
          Letní iluze -zámek Holešov

   2013 -bar Café Castelo ,Kroměříž
         Letní iluze -zámek Holešov
   2014 – Městská knihovna v Holešově ,název –  ,,Neklidné srdce ” ,texty P.Miroslav Jáně
         Letní iluze .zámek Holešov
   2015 – Městská knihovna v Holešově ,název – ,,Cesta ” ,texty P.Miroslav Jáně
          Letní iluze -zámek Holešov
   2016 – Letní iluze -zámek Holešov
   2017  Městská knihovna v Holešově ,název – ,,Na křídlech anděla ” ,texty P.Miroslav Jáně
         kostel sv Anny ,noc kostelů ,Holešov
         Letní iluze -zámek Holešov
   2018 – Letní iluze -zámek Holešov

   2019 -Městská knihovna v Holešově ,název -,,Let tažných ptáků “
         Letní iluze -zámek Holešov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *